بهترین راه تشخیص فیوز مینیاتوری اصلی از فیک

چطور کلید مینیاتوری اصلی و تقلبی را از هم تشخیص دهیم؟

در هنگام انتخاب محصولات الکترونیکی، مهم است که به کیفیت و اصالت آن‌ها توجه کنید. متاسفانه برخی از شرکت‌ها، محصولات تقلبی تولید می‌کنند؛ که با محصولات اصلی متفاوت بوده و حتی کیفیت پایین‌تری دارند.

خرید فیوز فیک نیز می‌تواند خسارات جبران ناپذیری بر تجهیزات برق صنعتی و یا ساختمانی شما داشته باشد. اما جای نگرانی نیست. ما در این مطلب، به شما کمک می‌کنیم؛ تا با استفاده از یکسری نکات چون: کیفیت قطعات، بسته بندی، وزن محصول و … فیوز مینیاتوری اصلی برند هیوندای را براحتی از فیک آن تشخیص داده و یک خرید مطمئن را تجربه کنید.

چطور کلید مینیاتوری اصلی و تقلبی را از هم تشخیص دهیم؟

کلید مینیاتوری به دلیل کارایی مهم خود در مدار سیستم‌های برق‌رسانی، باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد. از این رو نکات زیر می‌تواند در انتخاب شما برای یک کلید مینیاتوری اصلی هیوندای از نوع تقلبی آن کمک رسان باشد.

• کیفیت بسته‌بندی: قطعات اصلی شیک‌تر و با کیفیت بالاتری در بسته‌بندی دارند. مهر و موم و شکل بسته‌بندی در قطعات تقلبی اغلب به خاطر عدم رعایت استانداردهای شرکت اصلی قابل تشخیص است.

• مشخصات پرداخت ظاهری: محصولات تقلبی به‌طور سریع و سرسری تولید شده و این امر ممکن است باعث پرداخت ناقص یا ناهمواری‌های بیشتر روی سطح قطعه شود.

• رنگ بسته‌بندی: رنگ بسته‌بندی‌های محصولات تقلبی “هیوندای” معمولاً کمتر از استاندارد است.

• نوشته‌ها و نشان‌ها روی بسته‌بندی: نوشته‌های درست و نمادهای هولوگرامی روی بسته‌بندی محصولات اصلی معمولاً دقیق و بی‌اشتباه هستند، در حالی که در نمونه‌های تقلبی، اغلب اشتباهات نوشتاری و نشان‌های کمتر دقیق وجود دارد.

• جنس مورد استفاده: قطعات اصلی از بهترین جنس‌ها و آلیاژها ساخته شده‌اند. قطعات تقلبی از نظر شکل ظاهری و جنس بی‌کیفیت‌تر هستند و با دست‌کاری می‌توان آنها را تشخیص داد.

• نوع جوشکاری و اتصالات: در قطعات اصلی، جوشکاری و اتصالات غیر قابل تشخیص و بسیار ظریف است، در حالی که در قطعات تقلبی این امر مشاهده نمی‌شود.

با توجه به این موارد، مقایسه و توجه به جزییات می‌تواند؛ به تشخیص فیوز مینیاتوری هیوندای اصلی کمک کند.

شناسایی فیوز مینیاتوری تقلبی از اصل

تفاوت فیوز هیوندای اصلی و تقلبی

گاهی اوقات، فیوزهای مینیاتوری هیوندای تقلبی به دست مشتریان می‌رسد؛ که باعث نارضایتی و آسیب به اعتبار شرکت و نمایندگی‌های فروش هیوندای می‌شود.

فیوزهای تقلبی هیوندای دارای مشکلات فراوانی هستند. یکی از مهم‌ترین نقاط ضعفشان، عملکرد ناپایدار در زمان قطعی است، به طوری که ممکن است در برخی موارد، خاموش نشدن آنها و حتی ایجاد خطرات برق گرفتگی را فراهم کنند.

همچنین فیوز هیوندای تقلبی، ممکن است باعث آسیب و خسارت به وسایل برقی شود.

تشخیص اصل بودن یا تقلبی بودن فیوزهای مینیاتوری هیوندای چالش برانگیز است. اما می‌توانید با توجه به وزن، جنس، و کیفیت بدنه، تفاوت را متوجه شوید.

برای برخی از مشتریان این تشخیص ممکن است سخت باشد. پیشنهاد ما این است که از فروشگاه‌های معتبر و از عمده‌فروشی لوازم برق صنعتی در تهران خرید کنید. این کار علاوه بر تضمین اصالت محصول، امکان استفاده از گارانتی را هم فراهم می‌کند.

خطرات استفاده از فیوز تقلبی و فیک

با توجه به کیفیت پایین فیوز تقلبی و فیک، مصرف‌کننده ممکن است با مشکلات جدی مانند موارد زیر روبه‌رو شود.

 1. کمبود طول عمر: کلیدهای تقلبی از جنس مواد کم‌کیفیت تولید می‌شوند و استانداردهای لازم را رعایت نمی‌کنند. این باعث خرابی‌های مکرر و کاهش طول عمر آنها می‌شود.
 2. خطر آتش‌سوزی: عدم مقاومت کافی در برابر اضافه جریان می‌تواند منجر به آتش‌سوزی شود، زیرا کلیدهای تقلبی این خصوصیت را ندارند.
 3. خطرات برق گرفتگی و آسیب‌های جسمی: ناکارآمدی در قطع جریان برق ممکن است خطرات برق گرفتگی و آسیب‌های جسمی را ایجاد کند.
 4. کارایی ناقص: کلیدهای تقلبی ممکن است توانایی مقاومت در برابر بار و جریان را نداشته و عملکرد ناقصی داشته باشند که باعث خرابی تاسیسات و تجهیزات برق صنعتی می‌شود.
  علاوه بر موارد فوق در ادامه مطلب به ۳ نکته دیگر اشاره شده، که می‌تواند به شما در تشخیص فیوز هیوندای اصل کمک کند.

شناسایی قطعات اصلی هیوندای

به‌طور کلی قطعات اصلی هیوندای دارای یک‌سری ویژگی‌های اصلی، چون موارد زیر هستند.

 • امکان ایجاد قوس الکتریک با قابلیت اطمینان بالا و ایمنی مضاعف
 • عمر طولانی و نیازهای نگهداری حداقلی
 • استاندارد بالا برای سازگاری مناسب

با وجود چنین ویژگی‌های مطلوبی قطعا برخی از شرکت‌ها در صدد نوع تقلبی قطعات هیوندای هستند؛ تا با رقابتی ناعادلانه، محصولات تقلبی خود را به فروش برسانند.

از این رو برای شناسایی قطعات اصلی هیوندای باید در وهله اول به کیفیت ساخت قطعه دقت کنید. چراکه به‌صورت معمول قطعات اصلی باکیفیت‌تر و حتی از لحاظ وزنی سنگین‌تر نیز هستند.

برای آن‌که آگاهی بیشتری از مقایسه قطعات اصلی هیوندای از تقلبی آن کسب کنید؛ در پاراگراف بعدی به موارد مهمی اشاره شده است.

تشخیص فیوز هیوندای اصل

سه نکته مهم دیگر که کمک می‌کند تا شما براحتی فیوز هیوندای اصل از تفلبی را تشخیص دهید.

 1. پایه نگهدارنده کلید: کلیدهای مینیاتوری تقلبی پس از نصب روی جعبه فیوز به دلیل پایه‌ای که شل و شکننده است ممکن است دچار مشکل شوند، در حالی که کلیدهای اصلی به خوبی و محکم روی جعبه فیوز می‌نشینند و اتصال مناسبی دارند.
 2. قیمت: کلیدهای مینیاتوری اصلی اغلب بیشتر از نسخه‌های تقلبی قیمت دارند، زیرا از مواد و تجهیزات با کیفیت ساخته شده‌اند.
 3. بوی سوختگی: کلیدهای تقلبی به دلیل جرقه‌گیر بی‌کیفیتی که دارند، با استفاده اولیه در تست‌های کارخانه سوخته و سیاه می‌شوند. این باعث ایجاد بوی سوختگی در کلید می‌شود؛ که از طریق حس بو قابل تشخیص است و کلید با کیفیت و اصلی را می‌توان از آن تشخیص داد.

برند هیوندای به دلیل کیفیت بالایی که در ساخت محصولات خود دارد؛ از این رو، روش‌های تشخیص متفاوتی را می‌توان برای متمایز ساختن قطعات اصل از فیک این برند معتبر به‌کار گرفت.

فیوز هیوندای اصل کره

فیوز مینیاتوری هیوندای چینی و کره ای

فیوز مینیاتوری هیوندای اصلی مربوط به کشور کره است. این فیوز به دلیل کیفیت ساخت بالایی که دارد؛ یکی از محبوب‌ترین برندها در صنعت الکترونیک است.

برای آن‌که بتوانید فیوز مینیاتوری هیوندای کره‌ای را از چینی تشخیص دهید؛ حتما به نکات مهم ذیل توجه نمایید.

اولین مشخصه: داشتن یک بدنه دوتکه است.
دومین مشخصه: بزرگتر بودن دسته روی فیوز فیک
سومین مشخصه: وزن فیوز اصلی بالای ۱۰۵ گرم و وزن مدل فیک یا چینی زیر ۱۰۰ گرم است.

قاعدتا یک فیوز یا کلید مینیاتوری فیک و غیر اصل نمی‌تواند، به درستی محافظت از مصرف کننده در برابر اتصال کوتاه و اضافه بار را انجام دهد.

فیوز هیوندای اصلی

استفاده از فیوزهای هیوندای اصلی در مدار جریان، به دلیل قابلیت جلوگیری از خرابی قطعات حساس در برابر جریان‌های نامناسب، بسیار حائز اهمیت است.

برای تشخیص فیوزهای اصلی از تقلبی، می‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده کنید. یکی از راه‌ها مقایسه مشخصات فنی است. از این رو می‌توانید با بررسی مشخصات روی بسته‌بندی یا بدنه فیوز، تطابق آن‌ها را با مشخصات اصلی بررسی کنید.

همچنین، در فیوزهای هیوندای اصلی، شماره قطعه و علامت‌گذاری روی بسته‌بندی یا بدنه فیوز وجود دارد؛ که می‌توانید با مراجعه به منابع اطلاعاتی رسمی شرکت هیوندای، اعتبار این شماره را بررسی کنید و از اصالت فیوز مطمئن شوید.

مطالب مشابه: تفاوت کنتاکتور اصل و تقلبی

خرید فیوز هیوندای اصلی از تامین کنندگان معتبر

می‌خواهید کلید مینیاتوری اصلی هیوندای را بخرید؟ بهتر است به فروشگاه‌ها یا نمایندگی‌های رسمی این شرکت مراجعه کنید. اگر تمایل به خرید حضوری دارید، نکات مهمی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید.

در بازار، انواع مختلفی از کلیدهای مینیاتوری وجود دارد، اما تعدادی از آنها تقلبی هستند و ممکن است به مرور زمان خسارات جدی بوجود آورند.

در زمان خرید، به قیمت کلید مینیاتوری هیوندای اصلی توجه داشته باشید. این نوع کلیدها معمولا قیمت‌هایی بالاتر از محصولات تقلبی دارند.
از لحاظ وزن، نوع بسته بندی (وجود هولوگرام روی بسته و خود محصول)، پایه نگهدارنده و … حتما دو قطعه را بایکدیگر مقایسه کنید. باز هم تأکید می‌کنیم که، برای اطمینان از خرید صحیح، بهتر است از فروشگاه‌ها یا نمایندگی‌های رسمی و معتبر هیوندای استفاده کنید.

این نوشته در blog ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *